Siemens отваря 1200 работни места в Румъния

Siemens отваря 1200 работни места в Румъния

"Сименс енерджи" (Siemens Energy) има интерес да инвестира в Румъния. Това обяви министърът на енергетиката на Румъния Вирджил Попеску след среща с представители на компанията. 

"Те откриха регионален център за енергийни, ИТ и услуги за киберсигурност. В момента са наети 100 души, като следва да бъдат разкрити още 1200 нови работни места", каза министърът, цитиран от в. "Адевърул". 

Министър Попеску се е срещнал в Прага с директора за Европа на компанията Siemens Energy Ариел Порат, който е потвърдил интереса към инвестиции в Румъния, предава БТА. Освен споменатия център, компанията иска да участва в процеса на преход от въглища към природен газ чрез инвестиции в производство и съхранение на водород и развитие на енергийната система, съобщи Вирджил Попеску и допълни, че Румъния подкрепя инвестиционните проекти в енергетиката. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ
Русия заяви, че всякакви чуждестранни войски, изпратени в Украйна, ще бъдат „легитимни цели“
Зеленски предупреждава за мащабни атаки с настъпването на студовете
Тръмп: Мария Корина Мачадо пристига в САЩ следващата седмица
Разпродал ли е Мадуро златния резерв на Венецуела, за да плати дълговете ѝ?
Проучване поставя под съмнение потенциала за живот на една от луните на Юпитер
Изводи от CES: Ерата „учи веднъж, работи завинаги“ е приключила