Силна буря връхлетя Гърция

ЕС

Силна Буря връхлетя Гърция тази нощ и предизвика свлачища, наводни сгради и блокира различни пътни артерии. Най-силно засегнати са западните части на страната, като днес следобяд бурята се очаква да достигне и северните райони.

Река Верга заля няколко села в област Илия. Дъжд придружен със силни ветрове наводни пътища и приземни етажи на сгради на остров Лесбос, допълва БНР. Щети има на остров Закинтос в Йонийско море. Властите съобщават за наводнени производствени предприятия и магазини, а кал и свлачища затвориха част от пътната мрежа.

По-силен метеорологичен фронт се очаква днес, който ще засегне и северната част на страната, предимно Солун и област Тракия.

От Гражданска защита предупреждават да се пътува само при необходимост и то със съобразена скорост в рисковите области.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Излизането на ОАЕ от ОПЕК не е безпрецедентно. Може ли друга страна да последва примера им?
Ръст на приходите с тази „остаряла“ маркетингова стратегия
На днешната дата, 30 април. Рождениците днес
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Цитат на деня
Разцепление: Продължаваме промяната и Демократична България ще имат две отделни парламентарни групи
5 типа служители, които трябва да уволните възможно най-бързо
„Булгаргаз“ открива тръжна процедура за доставка на втечнен природен газ на терминал в Турция