Солсбъри - "най-доброто място за живеене" във Великобритания

ЕС

Град Солсбъри - прочул се напоследък с извършеното миналата година нападение с "новичок" срещу бивш руски шпионин и дъщеря му - днес бе обявен за най-доброто място за живеене във Великобритания, съобщи ДПА.

Градът в Южна Англия получи тази "титла" от вестник "Сънди таймс", донякъде и заради това, че след атаката през март срещу Сергей и Юлия Скрипал е проявил "истински колективен дух" при справяне с последиците от нападението, обясни редактор Хелън Дейвис. Все още продължава почистването на някои части на града, но местната общност показа изключителни качества, като бързо се съвзе от удара и дори стана по-силна, каза Дейвис. Градът, известен с историческата си катедрала, е отличен и заради близостта си до морето и Лондон, добрите си образователни институции и богатия си културен живот.

Сергей и Юлия Скрипал оцеляха от нападението, но миналата годината местната жителка Дон Стърджис почина, след като партньорът й Чарли Роули й подари изхвърлено шишенце с парфюм, което, както изглежда, е съдържало нервнопаралитичното вещество. Роули все още има здравословни проблеми, свързани с отравянето.

Великобритания обвини за отравянията двама служители на руското военно разузнаване. Москва отрича да е виновна за атаката с "новичок".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година