Трагедия в Русия, воден ад погуби 13 души. Други 19 са пострадали

Трагедия в Русия, воден ад погуби 13 души. Други 19 са пострадали

Скъсана дига на водоем в златодобивното селище в Красноярския край в Русия взе 13 жертви, съобщават руските информационни агенции. Други 19 са пострадали, но е възможно броят на жертвите и ранените да нарасне, тъй като водната стихия е отнесла две работнически общежития от временен тип. Опасенията са, че в тях е възможно да е имало 80 души. Към момента 15 души са в неизвестност.

 Тежкото произшествие е станало около 2 ч. московско време тази нощ в района на населеното място в Красноярския край Шчетинкино на р. Сейба. По неизвестни засега причини е станало скъсване на дигата на технологичен водоем на златодобивно предприятие. Водните потоци са помели общежитията на работници от предприятието.

Самото селище на златодобивниците се намира в труднодостъпна местност. В момента на мястото работят около 270 спасители.

Дигата не е била официално регистрирана, заяви пред телевизия Россия-24 губернаторът на региона Виктор Усс, цитиран от РИА Новости. Била е висока 5 метра,  а работническото селище, пометено от водите, се е намирало по-ниско от водоема.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Защо високопроизводителните лидери се чувстват изтощени, дори когато правят всичко както трябва?
След прекъсване от 7 г.:Роби Уилямс издаде хитов нов албум, три седмици преди обявената дата
Мумифицирани гепарди в саудитска пещера разкриват тайни за изчезнали популации
Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
На днешната дата, 18 януари. Атанасовден
Как да увеличите органичния трафик на уебсайта си?
Почина американски тв магнат и президент на италианския футболен клуб „Фиорентина“
ABC News: Пентагонът ще изпрати ескадрили изтребители и системи за противоракетна отбрана около Иран