Тръмп вижда "голям потенциал" за икономическото развитие между САЩ и Турция
Американския президент Доналд Тръмп е казал по телефона на турския президент Реджеп Тайип Ердоган, че вижда "голям потенциал за значително увеличаване" на икономическото развитие между двете страни, съобщи Ройтерс.
Телефонният разговор бе проведен на фона на новото напрежение между САЩ и Турция във връзка със съдбата на кюрдската милиция Сили за защита на народа (СЗН). Тя е смятана от Анкара за терористична организация, но е съюзник на Вашингтон в борбата срещу джихадистката групировка "Ислямска държава" (ИД), отбелязва Франс прес.
В неделя Тръмп заплаши да съсипе турската икономика, ако Анкара нападне кюрдите. Той също така каза, че САЩ започват обявеното от него изтегляне на американските войски от Сирия, но ще продължат да нанасят удари срещу бойците на групировката "Ислямска държава" там, предаде БТА.
Вчера Тръмп спомена в Туитър за създаване на 30-километрова "зона за сигурност" в Сирия. Днес държавният секретар на САЩ Майк Помпейо уточни, че зоната ще бъде обособена по турско-сирийската граница, за да бъдат защитени както Турция, така и кюрдските милиции.
Турският министър на външните работи Мевлют Чавушоглу коментира, че страната му не е против този проект.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.