Великобритания остава най-предпочитана за българските кандидат-студенти

Великобритания остава най-предпочитана за българските кандидат-студенти

Независимо от политическата обстановка, Обединеното кралство продължава да е най-предпочитаната държава от българските кандидат-студенти за придобиване на висше образование в чужбина, а сертификатите на Кеймбридж са доказателство за добри комуникационни умения за всички университети, съобщава Cambridge English. Изследванията сочат, че през академичната 2016/2017 г. българите, които ще кандидатстват в британски университети, са с 9 % повече в сравнение с предходната година. Повишен интерес към британското висше образование има като цяло в  Европейския съюз. Според последни данни, студентите от ЕС, които са приети в британски университети тази година, са над 31 000 – с 8 % повече спрямо предходната година.

Катедрите по прием се отнасят сериозно към предизвикателството да търсят учащи с необходимите комуникационни умения, като 100 % от британските университети приемат Cambridge English: Advanced (CAE) като доказателство за високото ниво на владеене на английски език. Това показват данни на Cambridge English, базирани на проучване, направено сред университетите в Обединеното кралство. Сред причината изпитите на Университета Кеймбридж за оценяване на английски език да са толкова успешни и предпочитани най-важна е тази, че те не се фокусират само върху едно умение, а са разработени така, че да развиват уменията на учащите във всички области – четене, писане, говорене и слушане, казва Мариан Досън, Assessment Group Manager в централата на Cambridge English Language Assessment. „На второ място, за нас е изключително важно учащите да се чувстват уверени, че изучават езика, от който най-много се нуждаят и то на правилното ниво. Дори учащите да не знаят някоя конкретна дума, това не е краят на света. Важно е да разберат значението й в рамките на контекста.“, добавя Досън. 

Сертификатите на Кеймбридж са доказателство за това, че човек не просто знае езика, но и може да го използва пълноценно в следването, работата и всекидневието си. Годишно над 5 милиона души в 130 страни полагат изпитите на университета, които са с над 100-годишна история. От 1913 г. до момента са проведени над 55 милиона изпита. „Разбира се, изпитните въпроси се променят през годините, защото живеем в международна среда и нашите въпроси не трябва да се фокусират върху отделните култури и общите познания на учащите. Ние избягваме теми, свързани с религия, политика, както и теми, които бързо губят актуалността си“, коментира още Мариан Досън.

В световен мащаб изпитите на Университета Кеймбридж се приемат от над 20 000 училища, университети, частни компании, министерства и държавни организации.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Бъсеску: Днешният вот противопоставя два диаметрално различни политически курса – „промосковски“ срещу „проатлантически“