Великобритания остава най-предпочитана за българските кандидат-студенти

Великобритания остава най-предпочитана за българските кандидат-студенти

Великобритания остава най-предпочитана за българските кандидат-студенти

Независимо от политическата обстановка, Обединеното кралство продължава да е най-предпочитаната държава от българските кандидат-студенти за придобиване на висше образование в чужбина, а сертификатите на Кеймбридж са доказателство за добри комуникационни умения за всички университети, съобщава Cambridge English. Изследванията сочат, че през академичната 2016/2017 г. българите, които ще кандидатстват в британски университети, са с 9 % повече в сравнение с предходната година. Повишен интерес към британското висше образование има като цяло в  Европейския съюз. Според последни данни, студентите от ЕС, които са приети в британски университети тази година, са над 31 000 – с 8 % повече спрямо предходната година.

Катедрите по прием се отнасят сериозно към предизвикателството да търсят учащи с необходимите комуникационни умения, като 100 % от британските университети приемат Cambridge English: Advanced (CAE) като доказателство за високото ниво на владеене на английски език. Това показват данни на Cambridge English, базирани на проучване, направено сред университетите в Обединеното кралство. Сред причината изпитите на Университета Кеймбридж за оценяване на английски език да са толкова успешни и предпочитани най-важна е тази, че те не се фокусират само върху едно умение, а са разработени така, че да развиват уменията на учащите във всички области – четене, писане, говорене и слушане, казва Мариан Досън, Assessment Group Manager в централата на Cambridge English Language Assessment. „На второ място, за нас е изключително важно учащите да се чувстват уверени, че изучават езика, от който най-много се нуждаят и то на правилното ниво. Дори учащите да не знаят някоя конкретна дума, това не е краят на света. Важно е да разберат значението й в рамките на контекста.“, добавя Досън. 

Сертификатите на Кеймбридж са доказателство за това, че човек не просто знае езика, но и може да го използва пълноценно в следването, работата и всекидневието си. Годишно над 5 милиона души в 130 страни полагат изпитите на университета, които са с над 100-годишна история. От 1913 г. до момента са проведени над 55 милиона изпита. „Разбира се, изпитните въпроси се променят през годините, защото живеем в международна среда и нашите въпроси не трябва да се фокусират върху отделните култури и общите познания на учащите. Ние избягваме теми, свързани с религия, политика, както и теми, които бързо губят актуалността си“, коментира още Мариан Досън.

В световен мащаб изпитите на Университета Кеймбридж се приемат от над 20 000 училища, университети, частни компании, министерства и държавни организации.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ