Взрив в химически завод в Германия, има жертва, изчезнали и ранени

Взрив в химически завод в Германия, има жертва, изчезнали и ранени

Най-малко 1 е загинал, шестима души са в неизвестност и още толкова са ранени при експлозия, станала днес в комплекс на химическия гигант БАСФ (BASF) в Лудвигсхафен в  Германия, съобщи Bild.

Данните за трагедията бяха оповестени на пресконференция от ръководството на компанията. Все още не е ясно дали при експлозията са били изхвърлени токсични вещества в атмосферата и дали има опасност за местното население. Превантивно, противопожарната служба предупреди, че е възможно във въздуха да се появят опасни емисии и да се влоши видимостта в района. Жителите бяха посъветвани да държат вратите и прозорците затворени и да изключат вентилационните или климатичните системи, а автомобилисти и и мотоциклетисти - да избягват околността.

Ръководството на предприятието се опитва да установи причината за случилото се, докато над огромния химически комплекс се носи голям облак дим.

Радио "Зюдвеструдфунк" съобщи за експлозия на танкер, който се намирал на док в пристанище на компанията на река Рейн. Взривът е отекнал около 11.30 ч. (12.30 българско време)

Говорителка на компанията, потвърди, че експлозията е станала на пристанище на BASF в Лудвигсхафен, използвано за товарене на запалителни течности и втечнен газ. 

На мястото на експлозията са изпратени специални спасителни сили.

Руската информационна агенция ТАСС пък съобщи, че по-рано тази сутрин е имало още един инцидент край близкия град Лампертхайм, където при възпламеняване на газове са пострадали четирима души.
 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Lee затвърждава авторитета си в денима с кампания за новото поколение (Видео)
„Ще бъде наистина лошо“: Страхове от спукване на AI балон тресат Силициевата долина
Вучич е „разочарован“ от краткосрочната сделка за газ, преложена на Сърбия от Русия
Филипините и Китай си отправиха взаимни обвинения след сблъсък в Южнокитайско море
Пакистан затвори границата с Афганистан след престрелки между силите на двете страни
В Камерун започнаха избори, които може да удължат управлението на най-възрастния президент в света
Владимир Путин въведе мораториум върху държавните субсидии за горива до май 2026 г.
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци