Япония поднови търговския улов на китове

ЕС

Япония официално поднови днес китоловството с търговска цел след 31-годишна пауза и планира да улови 227 кита през тази година, съобщи правителството, цитирано от ДПА.

Японските китоловни кораби бяха готови да отплават днес сутринта, ден след като страната официално напусна Международната комисия по китолов, обяви агенцията по рибарство в Страната на изгряващото слънце.

Оттеглянето стана факт, след като комисията отхвърли предложението на Токио да възобнови през септември търговския улов на китове, за които се твърди, че са в изобилие.

Междувременно Япония съобщи, че ще спре китоловството в Антарктика на фона на международното порицание.

Японската китоловна флотилия се върна през март от последното си пътуване, след като улови 333 малки ивичести китове в Южния океан за "научни цели"

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 30 май. Имен ден празнуват Емил, Емилия
INNOVISION AWARDS 2026 отличи най-иновативните проекти, които решават конкретен проблем и са доказали устойчивост, въздействие и мащаб
д-р Росица Кръстева: Международният обмен и мултидисциплинарният подход променят съвременната онкология
Времето: Слънчево, но следобед ще се заоблачи
Тръмп скоро ще вземе решение относно сделката с Иран, настоява за повторно отваряне на Ормузкия проток
НАТО потвърди, че дронът, който се разби в Румъния, е руски
Отлагане или подготовка?
Как да спрете да поставяте желанията на другите над вашите собствени?