Жертвите в камиона-ковчег са китайци

Жертвите в камиона-ковчег са китайци

Трийсет и деветте души, открити мъртви в хладилен камион близо до Лондон, са китайци, съобщи телевизия Ай Ти Ви нюз, цитирана от Ройтерс. Властите започват работа по идентифицирането на всеки един от тях.

Случаят напомня на трагедията от 2000 г., когато в град Дувър британските митнически служби откриха телата на 58 китайски мигранти, натъпкани в камион за домати.

Тази нощ британската полиция обискира обискира две жилища в Северна Ирландия във връзка с разследването на случая. Националната агенция за борба с престъпността съобщи, че работи по идентифицирането на организирани престъпни групи, които може да са свързани с трагедията, предаде БТА.

Ремаркето на камиона е пристигнало от белгийския град Зеебрюге, като е влязло във Великобритания през пристанището Пърфлийт на Темза. Влекачът на камиона е пристигнал от Северна Ирландия и е напуснал града заедно с ремаркето около 1:05 ч. сутринта в сряда.

Екип на спешната помощ откри телата в индустриалния парк Уотърглейд в Грейс, на трийсетина километра от Лондон.

25-годишният шофьор, родом от Северна Ирландия, беше арестуван още същия ден. Според британски медии това е Мо Робинсън, от северноирландския град Портадаун. Двата обиска бяха извършени в същото графство.

Белгийската федерална прокуратура потвърди пред АФП, че контейнерът на камиона е преминал през Зеебрюге във вторник, 22 октомври. Първоначално бе съобщено, че камионът е с българска регистрация. Оказа се, че е собственост на ирландска гражданка и за последно е бил на територията на България през 2017 година.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
Съветът за съвместно управление договори ротацията на председателя на парламента
Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Бил Гейтс смекчи позицията си по отношение на „климатичната катастрофа“
Енергийният министър: Сигурността на доставките на горива за страната е гарантирана