Технологични гиганти предоставиха патентите си за обществено ползване
Едни от най-големите технологични корпорации в света – Amazon, Facebook, HP, IBM и Microsoft – предоставиха патентите си за обществено ползване, за да подпомогнат създаването и имплементирането на нови софтуери, свързани с борбата от COVID-19. Това стана ясно от съобщение до медиите на сформираното „Отворено COVID споразумение“ (OCP).
Участието на компаниите в проекта гарантира възможност за използване на техните лицензи от всеки, открил нови решения за диагностициране, превенция и третиране на коронавируса. Те ще са достъпни до една година след обявяването на пандемията за приключила от Световната здравна организация, но не по-късно от 1 януари 2023 година.
Организацията е създадена от „Отворената COVID коалиция“ – международната група учени, компютърни специалисти и адвокати, търсещи начини да ускорят откриването на ваксина, производството на медицинско оборудване и нови софтуерни решения, с помощта на които да минимизират последствията от пандемията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС спира изцяло вноса на руска стомана до 30 септември 2028 г.
ЕС |Премиерът на Косово Албин Курти търси коалиция след изборна победа без мнозинство
Свят |Как ще се променят строителството и инвестициите в новата икономическа среда?
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |БФБ и Централен депозитар организират "Ден за акции" на 10 юни
Финанси |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |Времето: Слънчево с краткотрайни валежи
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.