Twitter дава потребителски данни на изследователи и програмисти

Twitter дава потребителски данни на изследователи и програмисти

Социалната мрежа Twitter ще предостави данни в реално време на изследователи и софтуерни разработчици, ангажирани с борбата с коронавируса, предаде „Ройтерс“.

Информацията на десетки милиони потребители за техните постове, свързани с COVID-19, ще бъде използвана за задълбочаване на знанията относно разпространението на заразата, както и за ограничаване на дезинформацията чрез създаване на алгоритми.

За предоставяне на достъп могат да кандидатстват и хора, които се занимават с кризисен мениджмънт и комуникация с общности. Всички кандидати ще трябва предварително да дадат разяснение как смятат да се погрижат за сигурността на потребителите.

Според Вера Йоурова, комисар по ценностите и прозрачността към Европейската комисия, това е „добра стъпка в правилната посока“. Тя смята за необходими тясната работа с онлайн платформите и достъпа на специалисти до полезни данни и инструменти.

По-рано основният конкурент на Twitter, Facebook, също сподели данни за свои потребители за целите на изследователската дейност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Снаряд избухна над кортежа и охраната на вицепрезидента Джей Ди Ванс в Калифорния
Зеленски не харесва Будапеща като място за среща на върха с Путин, но би присъствал
„Файненшъл таймс“: Тръмп е призовал Зеленски да приеме условията на Путин за край на войната
Дигиталното евро – новата основа на европейската финансова инфраструктура
Шефът на НСИ: Над 41% е натрупаната за 5 години инфлация
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 октомври
Григор Димитров загуби пет позиции в световната ранглиста по тенис за мъже
Едни от най-големите приложения и уебсайтове в света спряха да работят