Гръцкият туризъм се готви да подобри рекорда от 2019-а

С 30% са скочили резервациите през януари спрямо същия месец на 2019 г., се казва в прессъобщение на Министерството на туризма на Гърция. От там очакват значителен ръст на туристи от Обединеното кралство. Данните на водещи туроператори и авиокомпании от Острова сочат ръст на почиващите в Крит с 37%, на Родос – с 24%, и на Кос – с 20 на сто, спрямо нивата от 2019 г.
Министърът на туризма Василис Кикилиас отбеляза, че само британската туристическа група TUI ще удвои посетителите, които ще доведе в страната през тази година от 1.5 милиона души на три милиона. „DER Touristik, вторият туроператор в Германия, обяви увеличение от 20% до 1.2 милиона туристи. Компанията настоя за специални споразумения за октомври, ноември и декември 2022 г., което означава, че нашата стратегия за разширяване на туристическия продукт удължаване на сезона е реалистична“ , посочи министърът.
По-рано през деня той се е срещнал с посланика на САЩ в Атина Джефри Паят, с когото са договорени 14 директни полета на американски авиокомпании. Чартърната програма започва от 7 март, седмица след официалното откриване на туристическия сезон в Гърция.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Германските партии се споразумяха за историческа сделка за дълга
Политика |Рокади на ключови министри в гръцкото правителство в опит да бъде овладяна кризата с доверието
Свят |HydroHacks: NexGen Water Digit – Бъдещето на ВиК сектора
Икономика |Европейските телекоми призоваха за консолидация на индустрията, за да бъдат по-конкурентоспособни
Технологии |Китай и Русия подкрепят Иран, докато Тръмп притиска Техеран за ядрени преговори
Политика |Офисът на Twitter в снимки
Свят | Advertorial |Борисов се оплака, че мнозинството е станало 120 депутати. Пеевски: Когато поискам, мога да стана премиер
Политика |Джей Ди Ванс: Ще бъда „шокиран“, ако Тръмп премести ядрени оръжия в Полша
Политика |Специалният пратеник за Украйна Кийт Келог е бил отстранен от всички преговори по искане на Кремъл
Свят |Звездата Ръсел Кроу влиза в ролята на най-ефективния руски агент на ЦРУ в нов шпионски трилър
Любопитно |На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
На днешната дата |Не всяка работа е важна: Успешните стратегии за управление на времето
Техники за успех |Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
Свят |

Коментари
Няма въведени кометари.