Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|44% от енергията в Португалия идва от вятърни централи
През последните 24 часа в Европа делът на електроенергията, произведена от вятърни централи, е достигнал 10,9 процента. Това сочат данните от днешния бюлетин на WindEurope Power Numbers.
Електроенергията от вятърни централи на сушата е 7,6 на сто или 511 гигаватчаса, а произведената от вятърни централи в морето е 3,4 процента или 226 гигаватчаса.
С най-голям дял на вятърната енергия са Португалия (44 процента), Испания (30 на сто) и Великобратания (22 процента), а най-много като количество от този вид електроенергия през изминалото денонощие е произведено в Испания (169 гигаватчаса), Германия (129 гигавата) и Великобритания (107 гигавата), показва още справката на БТА.
За предишното денонощие делът на електроенергията, произведена от вятърни централи в Европа, беше 7,2 процента.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Кометата Джонсън се приближава до Земята
Вселена | Advertorial |Съществуват 5 стадия на любовта. Но повечето хора не преминават през третия
Маркетинг | Advertorial |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.