Apple отрекоха, че ще пускат евтин iPhone

Икономика

Компанията Apple не разработва евтин iPhone, заяви вицепрезидентът на маркетинговия отдел на фирмата Филип Шилер в интервю пред китайското издание „Шанхай ивнинг поуст”.

Шилер призна, че в Китай „евтините смартфони” се ползват с огромна популярност. Той обаче отбеляза, че Apple не разглеждат възможността да пуснат на пазара подобни продукти.

„Не искаме да се оприличаваме на компаниите, които изкарват на пазара много продукти едновременно с надеждата да привлекат вниманието на потребителите”, заяви Шилер. Той подчерта, че Apple използват в апаратите си „най-съвременните технологии” и „висококачествени компоненти”.

Изданието The Verge обаче отбелязва, че въпреки думите на Шилер все още съществува шанс Apple да представи и смартфон, чиято пазарна цена да бъде по-ниска от тази на обикновените iPhone. Апаратът може да стане своеобразен аналог на iPad Mini, смятат анализаторите. Този таблет струва по-малко от iPad, но от Apple никога не са използвали за него прилагателното „евтин”.

За вероятността Apple да пуснат смартфон на ниска цена на 9 януари съобщиха „Уол стрийт джърнъл” и „Блумбърг”. Двете издания уточниха, че устройството трябва да излезе на пазара до края на 2013 година. „Блумбърг” писаха, че цената на апарата може да достигне 99-149 щатски долара, докато „Уол стрийт джърнъл” смятат, че то ще бъде в прост пластмасов корпус.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка