Aviva се съгласи да закупи британския бизнес за защита на AIG за 563 милиона долара

Икономика

Британският застраховател Aviva обяви, че се е съгласил да придобие британския защитен бизнес на AIG за 460 милиона паунда (563 милиона долара), предава Ройтерс

Aviva каза, че ще закупи подразделението - известно като AIG Life UK - от Corebridge Financial,  регистрирано в Ню Йорк дъщерно дружество на AIG.

Аманда Блан, главен изпълнителен директор на Aviva, каза, че сделката ще укрепи позицията на компанията от FTSE 100 на атрактивен пазар и ще й помогне да позиционира за „ръст с лек капитал“.

Транзакцията ще добави 1,3 милиона клиенти за индивидуална защита и 1,4 милиона членове за групова защита, посочват от Aviva.

Сделката се очаква да приключи през първата половина на 2024 г. и подлежи на регулаторни одобрения. Сделката ще представлява намаление с около 5 процентни пункта на съотношението на покритие на групата платежоспособност II на Aviva, казаха още от компанията.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Времето: Жълт код за обилни валежи е обявен в 19 области
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Тръмп замразява плана си за временно освобождаване от мита на вноса на говеждо месо
Последните пътници напуснаха круизния кораб с огнище на хантавирус
Петролът продължава да поскъпва заради несигурността около преговорите между САЩ и Иран