„Битка след битка“ с ДиКаприо и Шон Пен спечели 22,4 млн. долара и оглави боксофиса в Северна Америка

„Битка след битка“ с ДиКаприо и Шон Пен спечели 22,4 млн. долара и оглави боксофиса в Северна Америка

 „Битка след битка“ на режисьора Пол Томас Андерсън с участието на Леонардо ди Каприо и Шон Пен оглави боксофиса в Северна Америка миналия уикенд, като спечели 22,4 милиона долара в дебютния си уикенд. В световен мащаб филмът спечели допълнителни 26,1 милиона долара. 

„Битка след битка“ стана най-скъпият филм на Андерсън, който е режисирал филми като „Магнолия“, „Ще се лее кръв“, „Учителят“, „Буги нощи“ и „Невидима нишка“. Най-касовият филм от всички е „Ще се лее кръв“ от 2007 г., който тогава спечели само 76,4 милиона долара в световен мащаб. Бюджетът на филма се оценява на 130 милиона долара, като тази сума не включва рекламите за него.

Обикновено приходите от боксофиса на един филм трябва да удвоят бюджета му, за да може студиото да излезе на нула. Анализаторите се съмняват, че „Битка след битка“ ще постигне това, но много критици вече го обявиха за най-добрия филм на годината и водещ претендент за „Оскар“ в множество категории. Публиката също даде на филма оценка „А“ в сайта CinemaScore. „Ключовият показател за филма ще бъде боксофисът му“, отбеляза Пол Дергарабедян от компанията за оценка и анализи Comscore. „Предвид отличния прием от критиците и публиката, това е мястото, където филмът ще си възвърне бюджета“, казва той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Файненшъл таймс“: Тръмп е призовал Зеленски да приеме условията на Путин за край на войната
Oreo трансформира пешеходните пътеки в бисквитки, за да стимулира импулсивните покупки
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 октомври
Хлапето-милиардер: Ето в какво инвестира парите си суперзвездата на НБА ЛеБрон Джеймс
На днешната дата, 20 октомври. Рождениците днес
Предстоящият вот за Олимпийските игри - лакмусов тест за Германия
Антарктида започва да прилича все повече на Гренландия – и това не е добре
Стотици хиляди излязоха на протест срещу политиката на Тръмп