Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Bloomberg: Холандия и Япония са готови да лишат Китай от достъп до оборудване за чипове

Япония и Холандия са готови да се присъединят към САЩ в ограничаването на достъпа на Китай до модерно оборудване за производство на полупроводници. Това съобщава Bloomberg, позовавайки се на свои източници.
Според агенцията представители на САЩ, Холандия и Япония трябва да приключат преговорите за нови ограничения на 27 януари. Отбелязва се, че страните не планират официално да обявят решението си.
Според Bloomberg, Холандия възнамерява да наложи ограничения на компанията ASML Holding NV, като ѝ забрани да продава поне някои видове литографски машини, използвани в производството на редица съвременни микросхеми. Япония от своя страна ще наложи подобна забрана на Nikon Corp.
През декември беше съобщено, че американските власти планират да наложат нови санкции на повече от 30 китайски компании, включително производителя на микрочипове Yangtze Memory Technologies (YMTC). Новите ограничения ще попречат на китайския бизнес да купува определени компоненти от САЩ. Това, според Bloomberg, ще изостри напрежението между двете страни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Рекорд за Европа: Енергийният гигант Eni и пет компании глобени с 936 млн. евро в Италия
Компании |Марк Рюте: НАТО не може да си позволи да сваля евтини дронове със скъпи ракети
Свят |В Брюксел предстои среща, посветена на развитието на икономиките от Централна и Източна Европа
Икономика |България е втора по ръст на цените на пакетните почивки в ЕС през август на годишна база
ЕС |Оцениха на над 40 млн. евро щетите по сградите след най-големия пожар в Кипър
Свят |Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Финанси |САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Свят |Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Свят |Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
Свят |Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Спорт |Тръмп одобри сделката за TikTok
Бизнес |Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Общество |Ешерихия коли: Бактерията, която превръща пластмасата в обезболяващи
Наука и Здраве |

Коментари
Няма въведени кометари.