Британски милионер обяви фалит и изчезна

Икономика

Основателят на британската финтех компания Stenn Technologies, която разработва софтуер, Грег Карповски уведоми служителите си за фалита на фирмата, след което изчезна безследно. Това съобщава агенция Блумбърг, позовавайки се на свои източници.

„Карповски е бил лаконичен по време на телефонния разговор с 250-те си служители на 4 декември, когато са научили, че бизнесът му, оценяван на близо 1 млрд. долара, вече е съсипан. По това време той вече е бил напуснал Великобритания, а по време на телефонния разговор седмица по-късно, когато повечето от служителите са били уволнени, той изобщо не се е появил“, съобщава агенцията.

Както отбелязват авторите на материала, фалитът на Stenn Technologies „се случва шокиращо бързо, унищожавайки почти десетилетие работа на Карповски“.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 юли. Имен ден празнуват Марин, Марина
Кои са гимназиите с най-висок бал в София?
The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
Турското разузнаване разкри самоличността на суперагента си в България „Бай Христо“
Времето: Следобедна облачност и валежи на места
Лидерите трябва да общуват ясно. Има три основни принципа, които помагат за целта
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Стармър увери Украйна, че британската подкрепа ще „остане непоколебима“ и след напускането му