Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Diageo отчете ръст на продажбите за последното тримесечие
Diageo, най-големият в света производител на спиртни напитки, съобщи за повишаване на продажбите за първите три месеца на годината. Продажбите, които изключват влиянието на придобиванията, са се увеличили с 6% през това тримесечие, предава BBC. Възстановяването на продажбите в Северна Америка и силният ръст в развиващите се пазари помогнаха да се компенсира спадът от 1% в продажбите в Европа. Diageo е компанията, която стои зад марки като Guiness, Smirnoff, Baileys, Johnnie Walker и Captain Morgan.
"Резултатите ни продължават да демонстрират, че Diageo е добре позиционирана с баланс във всички категории и с увеличаващо се присъствие в бързо растящите развиващи се пазари", заяви главният изпълнителен директор Пол Уолш.
Миналата седмица конкурентът на Diageo Pernod Ricard отчете 3% ръст в тримесечните продажби. Общите продажбите на Diageo са нараснали с 11% през това тримесечие. Цифрата е по-голяма и се дължи основно на придобиването на Меу Icki.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поевтинява, докато инвеститорите чакат повече яснота след спирането на атаките между Иран и Израел
Енергетика |Фармацевтичния гигант GSK води преговори за придобиване на биотехнологичната фирма Nuvalent за над 9 млрд. долара
Бизнес |Германски изследователи предупредиха, че основаният на правила световен ред „се разпада“
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.