Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ФИФА подготвя Световно клубно първенство на всеки две години и с повече отбори
Международната футболна организация ФИФА проучва възможността за провеждане на Световно клубно първенство на всеки две години и с участието на до 48 отбора, съобщи The Guardian, позовавайки се на източници в организацията.
Тази година клубният турнир се проведе в Съединените щати с 32 отбора, участващи вместо обичайните шест или седем, а наградният му фонд беше 1 милиард долара.
Водещи клубове като Реал Мадрид и Барселона, Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Наполи, които не стигнаха до Съединените щати тази година, подкрепят провеждането на турнира на всеки две години. Това може да доведе до засилена конфронтация между ФИФА и националните лиги и синдикатите на играчите, които отдавна критикуват организацията за прекалено натоварения ѝ график. Европейската организация УЕФА също ще бъде против промените, ако ФИФА иска да отмени лятната почивка за мачовете на националните отбори, когато финалите на Лигата на нациите се играят в Европа.
Източници от ФИФА съобщиха, че макар провеждането на Световно клубно първенство през 2027 г. в момента да не се обмисля, турнирът може да се проведе през 2029 г., а след това веднага през 2031 г.
Международната федерация на професионалните футболни асоциации (FIFPro) критикува президента на ФИФА Джани Инфантино по време на последното клубно първенство за претоварения график на играчите и „неприемливите“ условия, при които се провеждаха мачовете. Турнирът беше критикуван и за разликите в нивото на отборите /например, полуаматьорският Окланд Сити взе участие в него/, заетостта на трибуните и ценовата политика.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Великобритания забранява социалните мрежи за лица под 16 години
Свят |Унгария не възнамерява да прилага пакта на ЕС за миграцията в сегашния му вид
ЕС |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.