Индия увеличи вноса на диаманти с 11% за 779 млн. долара през септември

Икономика

Индия е внесла 8,8 милиона карата диаманти през септември 2024 г., което е с 11% повече от година по-рано. Това сочат данни на Съвета за насърчаване на износа на скъпоценни камъни и бижута на Индия (GJEPC).

Стойността на вноса се оценява на 779 милиона долара, което е с 25% по-ниско от данните от септември миналата година, но с 16% по-високо от нивото от август 2024 г. (672 милиона долара). Цифрата през август е с 54% по-ниска на годишна база.

През август 2024 г. индийските шлифовчици намалиха покупките и един от най-големите участници в индийската индустрия, Kiran Gems, обяви спиране на производството за 10 дни. Минните компании от своя страна намаляват доставките, за да ускорят процеса на освобождаване на излишните запаси от диаманти от шлифовчици, което им пречи да възобновят покупките на необработени диаманти. Вносът на синтетични  необработени диаманти през септември се оценява на 63 милиона долара, което е спад от 26% на годишна база. Износът на диаманти от Индия през септември възлиза на 1,52 милиона карата, което е със 17% по-малко на годишна база, но с 13% повече от август. Индия е един от основните купувачи на диаманти, предимно малки необработени диаманти от Русия, и най-големият център за производство на диаманти в света, с дял от 95% от производството в света.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уелс стана първата страна, оттеглила подкрепата си за Инфантино начело на ФИФА
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Тръмп заяви, че САЩ и Израел са се съгласили да преустановят планирани нови удари срещу Иран
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Във ФИФА не знаели за плана на Инфантино да продаде правата за световните
От ЕЦБ предупреждават, че климатичната криза представлява нарастваща заплаха за „основната финансова стабилност“
ЕС свиква извънредна среща заради мигрантската криза в Сеута
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
9 идеи за безплатна реклама