Индийски компании отчитат свиване на износа на обработени диаманти

Индийски компании отчитат свиване на износа на обработени диаманти

Индийският износ на шлифовани и полирани диаманти намаля с повече от една четвърт на годишна база, до 16 милиарда долара, съобщава The Wall Street Journal (WSJ). Според Хитеш Пател, главен изпълнителен директор на Dharmanandan Diamonds, един от най-големите износители на шлифовани диаманти в Индия, компанията е намалила производствените си обеми почти наполовина през последните няколко месеца. А годишният ѝ оборот е намалял с 30-40%, спрямо над 1 милиард долара през 2023 г.,

Както съобщава The Wall Street Journal, позовавайки се на официални данни, обемът на вноса на необработени диаманти от Русия към Индия е намалял с повече от 20% в периода от април до юни в сравнение със същия период на миналата година.

През декември 2023 г. страните от Групата на седемте (G7) обявиха ограничения върху вноса на диаманти, добивани или обработени в Русия от 1 януари 2024 г. От 1 март влязоха в сила ограничения и за руски диаманти с тегло 1 карат или повече, които са обработени в други страни.

Индия е световен лидер в шлифоването и полирането на необработени диаманти. Около 90% от всички шлифовъчни мощности в света са разположени в Индия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва
Управителят на Датската централна банка призовава сънародниците си да обмислят въвеждане на еврото
ЕС обяви план да не купува нито една молекула газ от Русия
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Премиерът Желязков пред Антонио Коща: Решението на българския парламент е да не изпращаме войски в Украйна
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета