Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Kodak е на път да банкрутира
Eastman Kodak подготвя заявление за защита от фалит по глава 11 от американското законодателство, в случай, че не е в състояние да продаде своите цифрови патенти, за да набере капитал, съобщи The Wall Street Journal. Фотографският пионер е в преговори с потенциални кредитори, за да осигури около 1 млрд. долара за финансиране.
Акциите на Kodak паднаха с около 28% до 47 цента на Нюйоркската стокова борса след онлайн доклад, който съобщи, че компанията може да организира бърза продажба на патенти, за да се задържи на повърхността.
Декларирането на глава 11 не би довело до затваряне на Kodak веднага. Компанията ще продължи да функционира, тъй като тя се опитва да продаде своите 1100 патента чрез контролиран търг от съда по банкрутите.
Бизнесът на Kodak е христоматиен пример за компания, която не отчита тенденциите на пазара. Компанията твърди, че е изобретила първия в света цифров фотоапарат през 1975 г., но го съхранявала в продължение на години без да го пуска на пазара от страх, че това ще убие пазара на печатните снимки. През 80-те и 90-те, Kodak беше нападнат и на двата фронта, тъй като чужди конкуренти подбиха цените на снимачните ленти, а други въведоха цифровите фотоапарати.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Двоен изпит по български език и литература днес - за учениците от седми и десети клас
България |Петролът поевтинява, докато инвеститорите анализират споразумението между САЩ и Иран
Енергетика |Ройтерс: САЩ отлагат включването в черен списък на DeepSeek и повече от 100 фирми, определени като рискове за сигурността
Технологии |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Времето: Слънчево и топло по морето, над планините ще правали
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Европейският парламент ще гласува днес доклади за напредъка на седем кандидатки за членство в ЕС
ЕС |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.