Kodak отрече слух за банкрут

Kodak отрече слух за банкрут

Американската корпорация Kodak заяви, че няма намерение да подава заявка за несъстоятелност, предава BBC. Слуховете за затрудненото положение на компанията дойдоха след като тя нае адвокатска кантора, за която е добре известно, че се зенимава с разглеждане на дела за защита от банкрут. Kodak заяви, че "не е необичано за компаниятя дапроучва всякакви възможности".

Акциите на фирмата паднаха с 54% в петък, тъй като страховете за нейното бъдеще продължават, поради факта, че компанията не е излизала напечалба от 2007 г. насам.

За Kodak, синоним на филмовата фотография повече от 100 години, е трудно да се приспособи към дигиталната епоха. Миналата седмица компанията обяви плановете си да заеме 160 млн. долара за "общи корпоративни цели".

Kodaк продължава да изследва продажбата на патенти за цифровиизображения, на стойност около 2 млрд. долара. Марк Кауфман, анализатор в Rafferty Capital Markets , заяви: "Аз не вярвам, че фалитът е неизбежен“.

В момента компанията е с пазарна стойност от 210 млн долара, което е доста малко, сравнено с 31 млрд. долара в разгара си през февруари 1997.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Опасност от конфликт с Китай: Индия започна мащабно строителство на военни съоръжения в Хималите
На днешната дата, 26 декември. Имен ден празнуват Давид, Йосиф, Йосифа
Сирия ще деноминира националната си валута от 1 януари
Времето: Валежите постепенно спират, но остава студено
Зеленски: Договорихме среща с Тръмп в близко бъдеще
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Мистерия: Мегаполис с 10 милиона души остана с блокирана сателитна навигация за 6 часа