Шефът на Softbank ще обяви инвестиция от 100 млрд. долара в САЩ по време на посещение при Тръмп

Шефът на Softbank ще обяви инвестиция от 100 млрд. долара в САЩ по време на посещение при Тръмп

Изпълнителният директор на Softbank Масайоши Сон ще обяви инвестиция от 100 млрд. долара в САЩ през следващите четири години по време на посещение в понеделник в резиденцията на новоизбрания президент Доналд Тръмп Мар-а-Лаго в Палм Бийч, Флорида, предаде Си Ен Би Си, позовавайки се запознати източници.

Милиардерът инвеститор и основател на японската фирма за технологични инвестиции също ще обещае в съвместното съобщение с Тръмп да създаде 100 000 работни места, фокусирани върху изкуствения интелект и свързаната с него инфраструктура, твърдят източниците. Парите ще бъдат предоставени преди края на мандата на Тръмп.

Финансирането може да дойде от различни източници, контролирани от Softbank, включително Vision Fund, капиталови проекти или производителя на чипове Arm Holdings. Някои от парите не е задължително да бъдат набрани наскоро, но може да включват известно финансиране, което вече е обявено, като неотдавнашната инвестиция от 1,5 млрд. долара на Softbank в OpenAI – технологичната фирма зад чатбота ChatGPT.

Сон и Тръмп направиха подобно съобщение през 2016 г., след като Тръмп беше избран за президент за първи път, като японската фирма се съгласи да инвестира 50 милиарда долара в САЩ с цел да създаде 50 000 хик. места.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Ешерихия коли: Бактерията, която превръща пластмасата в обезболяващи
Тръмп одобри сделката за TikTok