News Corp. се разделя на две

News Corp. се разделя на две

Компанията на Рупърт Мърдок News Corporation официално обяви, че ще се раздели на две. За тази възможност се зоговори преди дни, но досега не бе потвърдена от корпорацията. Решението идва на фона на затруднения за издателския бизнес на Мърдок, предава „Франс прес”. То е било взето от управителния съвет на среща вчера.

Компанията на Мърдок е подложена на натиск, заради скандала с подслушванията във Великобритания, довел до закриването на притежавания от нея в. News of the World и оставките на редица високопоставени служители.

Разделянето ще отдели кино и телевизионния бизнес на News Corp. от издателския, който включва вестниците "Уолстрийт джърнъл", "Ню Йорк Пост", "Таймс", както и издателство Харпър Колинс. Някои анализатори виждат тази стъпка като усилие от страна на Мърдок да изчисти имиджа на компанията си от скандалите с подслушвания и да осъществи плана си за пълно придобиване на сателитната телевизия BSkyB, в която в момента има 39% дял.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество