Служба за доставки изхвърли фосили на 380 млн. години заради неплатени фактури от университет

Икономика

Фосили, чиято възраст е 380 милиона години, са се озовали на сметище, изхвърлени от службата за доставки UPS, поради небрежност на университета „Уилям Патерсън“ в Ню Джърси, твърди професорът по екология и палеонтолог Мартин Бекер, предава NBC. Бекер е завел иск срещу своя университет. В молбата си ученият казва, че е прекарал "стотици и стотици часове" в събиране на вкаменелости от девонски морски безгръбначни в Ню Джърси и щял да напише монография за колекцията си заедно с колега.

Професорът планирал да изпрати откритията на свой колега във Флорида. Той опаковал приблизително 200 вкаменелости в 19 отделни кутии, след което те били отнесени в пощенската служба на университета в Ню Джърси и предадени на началника на пощата, който е посочен като ответник по делото. През следващите седмици колегата на Бекер във Флорида съобщил, че вкаменелостите не са пристигнали.

Бекер се опитал да проследи местоположението на пакета и многократно се свързвал с началника на пощата, който го уверявал, че „работи по проблема“. В крайна сметка от пощата казали на Бекер, че вкаменелостите му най-вероятно са в отдела за борба с измамите на UPS. Там на подателя е било казано, че пакетите са забавени, защото университетът „Уилям Патерсън“ не е платил необходимите фактури, което е довело до анулирне на поръчката. „Пакетите са били  изхвърлени на неидентифицирано сметище някъде в или близо до Нешвил, Тенеси“, се посочва в съдебния иск.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%