Toyota и Microsoft ще работят заедно

Toyota и Microsoft ще работят заедно

Toyota и Microsoft обявиха плановете си да работят заедно, за да интегрират интернет услуги в колите на Toyota. Най-големите производител на автомобили в света и най-голямата софтуерна компания в света ще инвестира $ 12 млн. в Toyota Media Services, подразделение на Toyota, което работи с цифрови информационни услуги. Целта е да се предоставят функции като GPS, за управление на захранването и мултимедийни услуги в автомобилите.

Така през 2012 г. хибридните автомобили на Toyota ще бъдат първите, които ще предлагат тези услуги. Автомобилният производител се надява да може да ги предлага по целия свят до 2015 г. "Това ново партньорство между Microsoft и Toyota е важна стъпка в разработването на по-голяма бъдеща мобилност и управление на енергията за потребителите по целия свят”, каза президентът на Toyota Акио Тойода.

Microsoft вече участва в автомобилната индустрия от няколко години, но досега работата му беше насочена към автомобилостроителят Ford.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Джей Ди Ванс отхвърли мироопазващия план на Стармър и Макрон за Украйна
Politico: Емисари на Тръмп са имали тайна среща в Киев с Юлия Тимошенко и опоненти на Зеленски
Зеленски благодари на България за подкрепата на Украйна
Макрон: Русия се превърна в заплаха за Франция и Европа
Желязков: Ще предложим неусвоените от нас средства по ПВУ да бъдат използвани за отбрана
Промяна на фискалните правила може да върне Германия отново на водещото място в Европа
Германия обяви, че е достигнала лимита на оръжейни доставки за Украйна от запасите на Бундесвера
Три фрази, които на всяка цена трябва да избягвате при воденето на преговори