Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Toyota изтегля още 2,7 милиона автомобила

Японският автомобилен производител Toyota изтегля 2,7 милиона автомобила от глобалния пазар. Причината са проблеми с волана за управление и системата за изпомпване на вода, съобщи BBC. Изтеглянето засяга 9 модела, включително Toyota Corolla и второто поколение Prius. То се случва 2 седмици след като фирмата издърпа в световен план други 7 милиона коли, сред които модели Corolla и Camry. Поводът бе дефектен превключвател на прозореца.
Toyota е най-големият автомобилен производител на Япония. Неин говорител обясни, че последният проблем с волана се дължи на „недостатъчна здравина на материала му”. Заради нея, с употребата и с времето воланът може да се износи, което ще доведе до загуба на възможността му да се контролира и използва правилно за управление.
До момента няма сведения за инциденти, възникнали поради този проблем.
Репутацията на компанията е влошена още от 2009 г., когато тя изтегли заради дефекти от пазара общо 12 милиона свои автомобила. Последваха глоби от американските регулатори.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Вътрешни кризи спъват външната политика на Обама
Свят | Advertorial |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.