БНБ: Напрежението отмина, банковият сектор работи нормално

Икономика

Съгласно данните, с които БНБ разполага в края на работния ден, напрежението от петък, възникнало вследствие на организираната криминална атака срещу някои български банки, в края на днешния ден вече е преодоляно. Това обявиха от централната банка в края на работния ден днес

Банковият сектор в България отново функционира нормално, благодарение и на предприеманите мерки, отбелязват още от БНБ.

Управата на централната банка изказва благодарност  за разбирането и подкрепата на всички държавни институции, политически сили, медии и цялото българско общество.

"Отново обръщаме внимание за необходимостта от трезва и внимателна преценка на всяко публично изявление по отношение на българската банкова система.", се посочва в края на съобщението.

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum