Да спасим "изгубеното поколение"

Икономика

Лидерите на страните от ЕС започват днес двудневна среща, която има за цел да смекчи негативното въздействие на кризата от еврозоната чрез план за действие в рамките на борбата срещу младежката безработица, която засяга един от всеки четирима европейски младежи, предаде АФП.

Предупрежденията за „изгубеното поколение”, и по-специално в най-силно засегнатите страни в Южна Европа, правят неотложни преговорите в Брюксел на фона на недоволството по улиците на Европа.

„Ще се фокусираме върху конкретните мерки”, обеща председателят на Европейския съвет Херман Ван Ромпой преди заседанието, което ще бъде официално открито в 17:30 часа българско време, уточнява "Фокус".

Очаква се лидерите да ускорят разпределянето на фондовете, които вече са съгласувани за проекти за младежка заетост, както и да подобрят достъпа до кредити и да увеличат мобилността на младежите в рамките на европейските граници.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев