Евтините смартфони издърпаха Sony Ericsson на печалба

Евтините смартфони издърпаха Sony Ericsson на печалба

Производителят на мобилни телефони Sony Ericsson постигна нетна печалба от 49 млн. евро през третото тримесечие на 2010 г., съобщи „Блумбърг“. Година по-рано компанията отчиташе загуба от 164 млн. евро. Въпреки това пазарните анализатори очакваха през периода юли-септември по-добър резултат. Те предвиждаха печалба от 59 млн. евро.

Продажбите през тримесечието са били за 1,6 млрд. евро.

Основна заслуга за сравнително високата печалба има продажбата на смарфони и най-вече тези с операционна система Google Android.

През последното тримесечие продадените смартфони заемат 50% от всички продажби на компанията, базирана в Лондон. Това съобщи изпълнителният директор на Sony Ericsson Берт Нордберг.

Той допълни, че мисията на компанията е да се превърне в световен лидер в продажбите на смартфони, с операционна система Android.

Платформата Google Android е е най-големият конкурент на телефоните на Apple – iPhone и напоследък все по-голяма част от потребителите на смартфони предпочитат именно телефони с Android заради значително по-ниската цена.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
По план за 43 млн. евро: Изкуствен интелект ще помага на държавната администрация в Испания
Слънце и жега: Термометрите удрят 42° във вторник
Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Петролът поевтинява на фона на опасенията от задаваща се търговска война между САЩ и ЕС