Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Ерик Шмид коментира данъчния принос на Google във Великобритания

Изпълнителният директор на Google Ерик Шмид заяви, че е „озадачен” от дебат във Великобритания за данъчния принос на оглавяваната от него компания в страната. Дискусията се разви, след като стана ясно, че Google е платила 10 милиона паунда корпоративни данъци на Острова при приходи от 11,9 милиарда паунда – по-малко от 0,1% в периода между 2006 и 2011 г.
Шмид коментира пред Би Би Си, че компанията е направила всичко по законовите изисквания, за да изплати правилната данъчна сума, определена от правилата на властите. По думите му от правителството на Обединеното кралство зависи да промени данъчната си система, ако желае големите корпорации да му изплащат повече пари. „Това, което правим, е законно. Озадачен съм от дебата, който се развива във Великобритания от известно време насам - разглеждам данъците като нещо, което не се прави по избор”, коментира Ерик Шмид.
По-голямата част от продажбите на Google във Великобритания преминават през Ирландия. Компанията е една от мултинационалните фирми, критикувани за организирането на данъчните си действия по начини, които намаляват данъчните суми, изплащани на правителствата.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Има ли изненадани след срещата Тръмп-Путин?
Политика | Коментари |Делян Пеевски иска по-засилен контрол над фирмите за бързи кредити
Политика |Зеленски преди срещата си с Тръмп: Русия продължава с циничните атаки срещу цивилни
Общество |"Хамас" получи ново предложение за споразумение за спиране на огъня в Газа
Свят |Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите
Общество |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 18 до 24 август
Хороскоп |Определиха часа на срещата между Тръмп и Зеленски
Свят |Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Наука и Здраве |Ремонт на пътя променя движението между София и Перник през Владая
Общество |Додик: Получих обещание от САЩ, че отношението към Босна и Република Сръбска ще се промени
Свят |Времето: Предимно слънчево, на места ще превали
България |Израелската икономика се e свила с 3,5% заради войната с Иран
Икономика |Не позволявайте на стреса да убие вашата продуктивност
Техники за успех |

Коментари
Няма въведени кометари.