Информационен център за индустриална собственост в БАН

Информационен център за индустриална собственост в БАН

В БАН започна работа IP Point, интегриран към Европейската мрежа от информационни центрове за индустриална собственост. Това е част от инициативата на Патентно ведомство за изграждане на българската мрежа от информационно-консултативни центрове в областта на закрилата на индустриалната собственост.

Редовното получаване на патентна информация е изключително важно за работещите учени и специализантите в БАН, както за актуалността и закрилата на техните постижения в научно-техническата сфера, така и за пазарната им реализация и предотвратяването на евентуални нарушения от тяхна страна на чужди права върху индустриалната собственост, съобщават от Патентното ведомство.

Българската мрежа за индустриална собственост включва до момента IP Point центрове в десет университета в столицата и страната, както и два PATLIB центъра, разположени в регионални поделения на БСК.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Politico: България и още 5 страни от ЕС блокират предложения на ЕК за санкции срещу Израел
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната