Магазин от бъдещето отвори врати в Москва

Магазин от бъдещето отвори врати в Москва

Магазин от бъдещето, без традиционните каси и продавачи отвори врати в Москва. Той е съвместен проект на три компании, водеща сред които е X5 Retail Group.

Новият търговски обект е с площ 234 кв. м. и предлага 5300 вида стоки. Главната му особеност е, че всички стоки в него са маркирани с уникални кодове, базирани на т. нар. RFID технология.

Благодарение на тази маркировка, информацията за покупките се сканира още при поставянето им в кошницата за пазаруване. След това автоматично се изчислява сметката, а плащането става на изхода, където са разположени специални терминали.

Новият магазин засега е в тестова фаза и на този етап в него могат да пазаруват само служители на X5 Retail Group – най-голямата в Русия компания за търговия с хранителни стоки по обем продажби. Управата й е убедена, че в скоро време технологията на „Магазина на бъдещето” ще намери масово приложение.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 5 февруари. Имен ден празнуват Агата, Добрин, Добринка, Добри
Да се увеличи месечната необлагаема сума за ваучерите за храна настояват от бранша
Тръмп иска САЩ да поемат контрола над Газа и да я превърнат в „Ривиера на Близкия изток“
Зеленски каза, че би се съгласил на директни преговори с Путин
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Премиерът нареди превантивни полицейски акции на пътя заради влизането ни в Шенген
Премиерът: Ще внесем бюджет на стабилизирането на публичните финанси
Как да станем добри лидери: Уроците, на които само лошите мениджъри могат да ви научат