МВФ: Гърция няма да успее за нов заем

МВФ: Гърция няма да успее за нов заем

Усилията, които се обсъждат от гръцкото правителство и „Тройката” за спестяване на 11,5 млрд. евро, няма да бъдат достатъчни, за да се задейства отново спасителната програма за Гърция, финансирана съвместно от Международния валутен фонд, Европейската комисия и Европейската централна банка. Това заяви директорът на МВФ Кристин Лагард, цитирана от гръцки медии.

„Гърция е изправена пред финансова дупка, която няма да бъде запълнена от обсъжданите бюджетни мерки. Финансовата дупка е възникнала заради макроикономическата ситуация, голямото забавяне на приватизацията, както и заради ограниченото събиране на данъци“, обясни Лагард.

Вчера се разбра, че Гърция е изправен пред нова криза, тъй като се е „отворила” голяма дупка в бюджета от 20 млрд. евро. Атина ще може да получи следващия транш от финансовата помощ, само ако покрие този дефицит. При тази ситуация гръцкото правителство може да се наложи да поиска нова международна подкрепа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда