Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Над 11 500 са обявените свободни работни места на трудовите борси
11 549 свободни работни места са обявени от 1 694 работодатели на проведените от Агенцията по заетостта трудови борси през миналата година. Започналите работа лица са 10 637, като 7 444 от тях са регистрирани в бюрата по труда. Търсещите работа лица, посетили борсите, са 21 453.
На борсите, насочени специално към младежите, работа са потърсили 6 914 младежи. Участвалите работодатели са 667, като те са обявили 4 512 свободни позиции. Броят на започналите работа младежи е 4 361, като 3 115 от тях са регистрирани в бюрата по труда.
Общо 122 трудови борси проведе Агенцията по заетостта в страната през миналата година. 96 от тях са по проект „Да успеем заедно” на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”. От всички борси 53 са специализирани, насочени към неравнопоставените групи на пазара на труда – 44 за младежи, 7 за продължително регистрирани лица и лица над 50-годишна възраст и 2, насочени към ромската общност.
Тази година Агенцията по заетостта ще проведе 100 трудови борси.
Ключови думи
|
|
Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |Amazon планира завръщане на пазара за смартфони
Технологии |ЕС призовава държавите членки да не се бавят със запълването на газовите си хранилища
Енергетика |Стратезите на JPMorgan понижиха целта си за индекса S&P 500 на фона на войната в Близкия изток
Финанси |Пентагонът ще внедри AI платформа на Palantir като основна военна система на САЩ
Технологии |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Свят |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |Неизвестно за известните: Третият президент на САЩ открива винените турове във Франция и вкарва напитката в Белия дом
Любопитно |Bosch създава роботи, за да промотира иновациите в чистачките (Видео)
Маркетинг |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.