Олимпиадата в Сочи ще струва на руската хазна 950 млрд. рубли

Олимпиадата в Сочи ще струва на руската хазна 950 млрд. рубли

Зимната олимпиада в Сочи, която ще се проведе през 2014 г. може да струва на Русия около 950 млрд. рубли (29,3 млрд. долара). Тази сума е доста по-голяма от първоначално предвижданата, показват разчети на руското министерство на регионалното развитие.

Според данните най-големи ще са разходите на „Газпром”, като се очаква само тази година компанията да отдели около 44 млрд. рубли (1,36 млрд. долара), пише „Ведомости”

По данни на изданието олимпийският бюджет на „Газпром” включва няколко вътрешни „подпрограми” – капитално строителство, „спортни разходи” на централния офис и инвестиционни програми на дъщерните компании.

Над 32 млрд. рубли ще бъдат разходите за спортни зимни обекти, 7,6 млрд. рубли за газопровода „Джубга-Лазаревское-Сочи” и около 4 млрд. рубли за Олимпийския комитет на Русия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

От днес цените вече трябва да са изписани и в лева, и в евро
Българите с челни позиции сред 30 европейски страни по продължителност на живота в добро здраве
Израелският кабинет по сигурността одобри план за превземане на град Газа
OpenAI представи най-нова версия на своя изкуствен интелект на ниво експерт с докторска степен
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Сигнал за опасност: Коралите в Големия бариерен риф в Австралия избледняват рекордно
Германия спира износа за Израел на оръжия, които могат да бъдат използвани в Газа
Антирекорд: Населението на Япония е намаляло с 900 000 души за една година