Официално: "БТ Инвест" е новият собственик на "Булгартабак"

Икономика

След петчасови дебати надзорният съвет на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол одобри с 6:1 гласа сделката за продажбата на 79,83% от капитала на “Булгартабак - Холдинг” АД на „БТ Инвест ГмбХ”, Австрия.

Единственият гласувал "против" бе представителят на БСП в надзора Руси Статков.

Преди два дни Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол определи „БТ Инвест“ ГмбХ, Австрия за участник, спечелил конкурса на един етап за приватизацията на 5 881 380 броя акции, представляващи 79,83% от капитала на „Булгартабак – Холдинг”.

Компанията предложи цена от 100,1 млн. евро, инвестиции в размер на 7 млн. лв. за срок от 2 години и предложение за изкупуване на минимални количества български тютюн за задължителен срок от пет години – 5000 тона за всяка от 5-те години.

Собственик на „БТ Инвест“ е руската Външнотърговска банка (ВТБ), която е втората по-големина банка в Русия.

Сутринта работниците на  „Булгартабак” излязоха на протест срещи решението за приватизация. Подробности вижте тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Без метро в участъка между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър". Пускат временна линия №М3
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят