Профсъюзи настояват Saab да банкрутира

Профсъюзи настояват Saab да банкрутира

Два шведски профсъюза настояват Saab да бъде обявен в несъстоятелност, тъй като автомобилният производител не е в състояние да плаща заплати на своите служители, предава BBC. Миналата седмица молбата на Saab за защита от кредитори, за да се избегне банкрут бе отхвърлена от шведския съд.

По това време синдикатите заявиха, че могат да изискат Saab да бъде обявен в несъстоятелност. Компанията се опитва безуспешно да получи ново финансиране, за да се гарантира оцеляването на бизнеса.

Тя се бори със спад на продажбите и беше принудена да спре производство през април. Работниците все още чакат заплатите си за август. "Заявлението за банкрут е начин, да се уверите, че членовете ни няма да останат без парите, на които те имат право", заяви шефът на профсъюза Unionen Сесилия Фахлберг.

Други синдикати биха могли също да последват Unionen и Lederna призовававайки Saab да бъде обявен в несъстоятелност. Swedish Automobile, по-рано наричан Spyker, купи Saab от американския гигант General Motors през януари 2010 г.

Преди лятото, Swedish Automobile съобщи, че две китайски фирми ще закупят миноритарни дялове в компанията. Въпреки това, тези сделки все още не са одобрени от регулаторните органи в Швеция или в Китай. Те също трябва да бъдат одобрени от Европейската инвестиционна банка (ЕИБ). Анализаторите обаче се съмняват дали китайското правителство ще одобри инвестиции.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Израелската армия призовава жителите на град Газа да го напуснат
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
Tesla предлага възнаграждение от 1 трилион долара на Мъск. Ще го одобрят ли акционерите?
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Напрежение между Сеул и Вашингтон, след като властите в САЩ задържаха над 300 южнокорейци в завод на Hyundai