С над 16 000 намалели безработните у нас за месец

Икономика

През юни безработните у нас са намалели с 16 247 души спрямо предходния месец. Броят на регистрираните хора без работа в бюрата по труда са 351 252, което е с 335 по-малко в сравнение със същия месец на 2013 г., показват данни на Агенцията по заетостта, изнесени от нейния изпълнителен директор Асен Ангелов.

От началото на годината броят на безработните в България е намалял с 50 хил. души.

Коефициентът на безработица за миналия месец също бележи лек спад с 0,5 процентни пункта на месечна база, до 10,7%.

На работа през юни са постъпили 25 040 безработни, с 2586 по-малко спрямо май 2014 г., а спрямо юни, 2013 г. започналите работа се увеличават с 3652.

Постъпилите през юни на работа по програми за заетост и схеми на "Човешки ресурси" са 5986.

Новорегистрираните безработни през юни са 26 597, със 187 по-малко от предходния месец и с 5966 по-малко спрямо юни 2013 г.

В момента според бюрата по труда има 6463 незаети работни места.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Атанас Зафиров подаде оставка като председател на БСП
Южнокорейска криптоборса погрешка изпрати на потребители 44 млрд. долара в биткойн
Италия откри XXV Зимни олимпийски игри с уникална церемония на четири локации
Зеленски: Вашингтон иска войната в Украйна да приключи до юни
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Куба въвежда извънредни мерки в отговор на петролната блокада от страна на САЩ