Саркози ще убеждава Китай да вдигне курса на юана

Икономика

Президентът на Франция Никола Саркози ще се опита през ноември, когато страната му поеме председателството на Г20, да убеди Китай да участва в разговорите за стойността на юана, съобщи "Франс прес".

Много търговски партньори на Пекин критикуват твърде ниския курс на юана и оказват натиск върху китайското правителство да завиши курса на валутата с оглед на търговския баланс.

Сред целите на Саркози за френското председателство на Г20 е реформирането на международната валутна система за постигане на по-голяма стабилност. Именно в тази връзка френският държавен глава ще призове Китай да се присъедини към преговорите и да участва в по-доброто валутно координиране в световен мащаб.

Както съобщи "МениджърНюз", по-рано днес директорът на Международния валутен фонд Доминик Строс-Кан предупреди, че глобална валутна война ще затрудни възстановяването на световната икономика от рецесията. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Как ще се определя кое домакинство е в положение на енергийна бедност?
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира