САЩ подновяват търговските полети до Куба

САЩ подновяват търговските полети до Куба

САЩ и Куба ще подновят редовните търговски полети помежду си, съобщи Асошиейтед прес, като цитира представители на двете страни.

По думите им споразумението за възстановяване на въздушните връзки е постигнато вчера на работно равнище и вероятно скоро ще бъде подписано официално.

Така на американските авиокомпании ще бъде разрешено да летят до Куба – най-важното постижение за бизнеса, постигнато през годината, откакто започна нормализацията на отношенията между САЩ и Куба.

В момента е трудно да се пътува със самолет между Куба и САЩ. Компаниите извършват само чартърни полети, чието резервиране е сложно. Туристите освен това трябва да са на летището 4 часа преди излитането, има и строги ограничения за багажа.

Според оценките на високопоставени представители на авиобизнеса в САЩ и Куба островът ще приема по над 10 полета от САЩ дневно. Специалистите смятат, че това ще създаде силно натоварване на кубинската туристическа инфраструктура, където местата в хотелите и частните хостели са резервирани за месеци напред.

Нормализиранетона отношенията с Куба започна в края на миналата година. През юли двете държави откриха отново посолствата си в Хавана и Вашингтон. През есента САЩ започнаха да подготвят нови търговски правила. На 11 декември страните се договориха да възстановят пощенските услуги помежду си, прекъснати през 1963 г. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество