Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Сорос: Германия да засили мерките срещу кризата или да напусне Еврозоната!
Ситуацията с развитието на дълговата криза в евозоната заплашва целостта не само на валутния съюз, но и на ЕС. Това заяви американският финансист Джордж Сорос по време на конференция на Националната асоциация за бизнес икономика.
По думите му решаваща роля трябва да изиграе Германия. „Начинът да се избегне задълбочаването на дълговата криза е ако Германия приеме по-голяма ангажираност за подпомагане не само на своите интереси, но и на интересите на страните с дългови проблеми и да играе ролята на щедрия хегемон", коментира Сорос.
Той допълни, че съществува и вариант за решаването на този проблем, според който Германия трябва да излезе от зоната. „Тази жертва на страната ще бъде в интерес на съюза и на страните- длъжници", казва Сорос.
За пореден път финансистът настоя да бъдат създадени общи еврооблигации като противовес на дълговата криза.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Бивша победителка в конкурс за красота е номинирана за поста председател на унгарския парламент
Свят |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |ЕС ще засили мерките за справяне с риска от недостиг на реактивно гориво
ЕС |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.