Старт на мобилните безконтактни разплащания в Европа

Икономика

Visa Европа и испанската банка CaixaBank, съвместно с мобилните оператори Orange, Telefόnica и Vodafone, обявиха началото на най-мащабната услуга за мобилни безконтактни разплащания в Европа.

От февруари 2014 г. клиентите на CaixaBank ще могат да извършват безконтактни разплащания бързо и сигурно, използвайки смартфони, които поддържат услугата. Партньорството с Orange, Telefόnica и Vodafone позволява съхраняването на картовата информация на потребителите, регистрирани за услугата мобилни разплащания на CaixaBank, на безконтактна SIM карта. Така те могат да използват приложение за мобилно банкиране, за да управляват по-лесно своите финанси и да извършват безконтактни разплащания в глобален мащаб, навсякъде, където забележат символ на Visa за безконтактни услуги.

С обединяване на клиентската база на Orange, Telefόnica и Vodafone, която съставлява повече от 80% от испанския пазар, услугата ще бъде достъпна до широк кръг потребители още със самото и представяне.

„Стартът на тази услуга, която ще промени индустрията, е още един пример за това как Visa събира големите играчи на пазара, за да предложи нови вълнуващи възможности на испанските потребители. Нашите очаквания са мобилните безконтактни разплащания да се разраснат както в страната, така и на останалите европейски пазари“, коментира Никола Хус, главен изпълнителен директор на Visa Европа.

Мобилните безконтактни плащания на Visa работят на същия принцип като картовите безконтактни плащания – задържаш мобилния си телефон до ПОС терминала, който приема безконтактни плащания, изчакваш сигнала за потвърждение - и готово.

Мобилните безконтактни плащания дават възможност за по-голямо ниво на интерактивност, като ти позволяват да следиш къде и какво си похарчил по-ефективно в движение.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката