Японската медийна група Nikkei е купувачът на Financial Times

Японската медийна група  Nikkei е купувачът на Financial Times

Японската медийна група Nikkei, която издава едноименния бизнес всекидневник е купувачът на водещият световен икономически и финансов ежедневник Financial Times, съобщи "Ройтерс. Както ви съобщихме по-рано днес, досегашният собственик, британската издателска къща  Pearson обяви, че е пред сключване на сделка с голям медиен концерн.

 Pearson продава на японците FT Group, която включва вестник Financial Times, уточнява "Асошиейтед прес". Главният изпълнителен директор и председател на борда на Nikkei Цунео Кита, цитиран от "Асошиейтед прес", заяви, че е "изключително горд" да работи заедно с екипа на FT.

Сделката е за 1,3 млрд. долара. Очаква се тя да бъде финализирана до края на годината. В нея не влиза 50-процентовият дял на FT Group в Economist Group, издател на списание "Икономист".

Британската фирма наскоро стана световен лидер в областта на образователната литература и е взела решение да се съсредоточи единствено върху образователния сектор.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
Светът на парите: Уолстрийт смята, че акциите могат да продължат да растат, въпреки тревогите около AI
Зеленски: Украйна иска Русия да ѝ плати репарации