23 юни е крайният срок за записване в мастър класовете на Софийското бизнес училище
23 юни е крайният срок за записване във второто издание на Софийското бизнес училище (СБУ), www.sbs-bg.org, което ще се проведе от 29 юни до 5 юли. Мастър класовете на СБУ са съвместен проект на сдружение „Реформ Юнион Клуб“ и Нов български университет и включват серия от лекции за настоящи и бъдещи лидери, специалисти и мениджъри по теми свързани с управление на глобални финансови и стопански рискове, както и подобряване капацитета за вземане на решения във време на глобална финансова и икономическа криза.
Форумът съчетава утвърдени академични практики в Европа и САЩ с водещи корпоративни модели за управление и взаимодействие, като предлага конкурентна българска алтернатива за разширяване професионалната квалификация. Развитието на мениджърските умения играе важна роля в повишаването на конкурентоспособността на бизнеса и администрацията, особено на фона на многостранните глобални предизвикателства и в контекста на националните икономически потребности. Програмата ангажира работещи в България корпоративни ръководители в дискусионнен процес, като изгражда дългосрочна връзка между бизнеса и науката на национално ниво. Всяка от темите на училището ще бъде представена в ситуация на интерактивност между преподаватели, представители на бизнеса и участници.
Лабораторията за лидери, както се наричат мастър класовете, има амбицията да развие способността за реакция на участниците към регионалните измерения на глобалните икономически и финансови рискове и да изгради у тях умения за ефективното им управление на институционално, корпоративно и личностно равнище. Тазгодишното издание на СБУ ще се проведе в аудиториите на Нов български университет. Сред участниците фигурират имена от ранга на Лешек Балцерович, Алекс Алексиев проф. Енрико Коломбато (ICER, Торино), Пирита Сорса (водещ икономист в ОИСР), Гордън Кеър (Cobden Partners, Лондон), Джейн Фулър (Център за финансови иновации в Лондонското сити) и др.
Рамката на мастър класовете ще бъде зададена от глобалните икономически и финансови рискове, като конкретните акценти ще бъдат върху стратегическите рискове и предизвикателства пред бизнеса; тенденциите в Еврозоната и взаимодействието им с глобалната криза; двигателите и ограничителите на икономическия растеж; ефективното управление на публичния дълг; технологичните иновации и практическото им въвеждане в организациите; управлението на човешките ресурси предвид предизвикателствата на демографската перспектива; икономическия растеж в контекста на новите екологични императиви; глобалната сигурност в сферата на храните, продоволствията и водните ресурси и др.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.