Депутатите удължиха срока за предложения по промените в Изборния кодекс

Общество

Депутатите удължиха срока за предложения между първо и второ четене на промените в Изборния кодекс на максималния от 28 дни. Искането за това направи Мая Димитрова от „БСП-Обединена левица“. Срещу него възразиха от „Възраждане“, предава БТА. 

Петър Петров („Възраждане“) коментира, че управляващата коалиция не желае да бъде разглеждан Изборният кодекс и затова удължават срока. Интересно как ще гласуват от „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ), коментира той.

При първото гласуване удължаването на срока беше прието със 167 гласа „за“, 47 „против“ и 7 „въздържал се“. При прегласуването предложението подкрепиха 164 народни представители, 49 бяха „против“ и четирима се въздържаха.

Прегласуването беше поискано от лидера на „Възраждане“ Костадин Костадинов, който се обърна към ПП-ДБ. От вчера насам не сте спрели да гласувате с управляващите, коментира той. Поне излезте и го обяснете, призова Костадинов. 

Съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ Николай Денков коментира, че съвсем редовно наблюдават да се правят внушения по отношение на решенията, които гласува тяхната група. Той посочи, че гласуват така, както е полезно за българските граждани. Ние ще се водим от разума и прагматизма, вие се водете от идеологиите и емоциите, обърна се Денков към „Възраждане“. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI