Агенцията за социално подпомагане започва изплащане на еднократни помощи на пострадалите семейства в община Царево

Общество

Агенцията за социално подпомагане (АСП) обяви, че от следващата седмица започва изплащане на отпуснатите до момента 47 еднократни помощи от 1512 лева на пострадалите от наводнението в Царево семейства.
 
До момента социалните работници са посетили 103 пострадали домакинства. Екипи от експерти продължават обходите и през почивните дни на засегнатите от проливните валежи места в община Царево.
Те съдействат и при подаването на заявления за допълнителна подкрепа до 2500 лв. с цел закупуване на електроуреди от фонд "Социална закрила" (ФСЗ). Ангажимент на общинската администрация е приемането, обработването и изпращането на заявленията към ФСЗ, уточняват от АСП.

Вчера при работно посещение в района на наводненията изпълнителният директор на Агенцията за социално подпомагане Надя Танева съвместно с министъра на труда и социалната политика Иванка Шалапатова се срещна с граждани, чиито домове са пострадали от бедствието.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Криза с ориза: Популярната култура вреди на Земята, като създава емисии от парникови газове
Тръмп обяви мащабно споразумение с Венецуела за петролните резерви на страната
МВР прочиства зависими служители, подготвят и нов закон за ведомството
Чувствата, които мотивират служителите да бъдат продуктивни и да вършат най-добрата си работа
Не натрапвайте реклами, които никой не иска! Правете оферти, които не могат да игнорират
25 безполезни, но много любопитни факти
Песните на Доли Партън постигнаха над 2000% ръст в стрийминга след смъртта ѝ