Чуждестранна компания с проект за изграждане на завод за авточасти за електромобили в България
Проучват се възможностите за изграждане на завод за производство и сглобяване на автомобилни компоненти за електрически превозни средства в България, съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката и индустрията.
Очаква се инвестициите да надхвърлят 40 млн. евро, а броят на създадените нови работни места да достигне 800.
Проектът беше представен на служебния министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов от представители на ръководството на чуждестранна компания. На този етап вече са проведени срещи за проучване на възможните места за изграждане на завода.
На срещата присъстваха Стефан Йонков, ръководител на Службата за търговия и икономика в Генералното консулство на България в Мюнхен и представители на баварска компания за инвестиционно консултиране, включена в проекта.
Стоянов заяви, че българският автомобилен сектор е един от най-бързо развиващите се и компаниите планират нови разширения. Той добави, че фирмите в областта на електрониката, електротехниката, информационните технологии и химическата промишленост отчитат добри резултати.
„България може да предложи висококвалифицирани кадри, но ние се интересуваме от привличането на инвеститори, които са готови да заплатят адекватно техния труд“, добави Никола Стоянов.
Министърът представи индустриалните зони на България като сфера за инвестиции и плановете на Министерството на икономиката и индустрията за тяхното развитие.
Вчера, по време на посещение на Стоянов в Индустриална зона – Костинброд, бяха представени инвестиции в размер на 70 млн. лева, съобщиха от министерството. До момента в района на Костинброд частни компании са инвестирали над 200 млн. лв. и са създали стотици нови работни места.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Европейските акции са се насочили към трети пореден седмичен спад*
Финанси |Андрей Гюров: Не сме се присъединили към Съвета за мир на Тръмп
България |Георги Тодоров: Няма възможност за нов парк между "Люлин" и "Филиповци"
Политика |Затягане на мерките: Гърция следи с регистър и код продажбата на алкохол на непълнолетни
Свят |ЦИК: Важно е хората да проверят дали фигурират в избирателните списъци
България |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.